Ocular GSO Plossl 40mm
Ocular GSO Plossl 40mm
  • -10,00 lei
Ocular GSO Plossl 40mm
Ocular GSO Plossl 40mm

Ocular GSO Plossl 40mm

GSP40
în stoc
188,28 lei 198,28 lei -10,00 lei
Include TVA

Sistemul Plossl este unul din cele mai populare datorită calității destul de bune a imaginii și a prețului relativ scăzut.

Înregistrați-vă și veți câștiga 1 punct/1,00 lei Înregistrați-vă și veți câștiga 1 punct/1,00 lei (Fiecare 100,00 lei cheltuită = 1 punct, 1 punct = 1,00 lei reducere).
Coșul dumneavoastră va totaliza 1 puncte care pot fi convertite într-un cupon de 1,00 lei.

Credit module tbi bank 3.4.0

57.19 Lei x 4 rate

 

Elementele din sticlă sunt mai mari decât cele din ocularele ortoscopice și au un câmp vizual lărgit, de asemenea eye relief-ul este mai mare. Contrastul imaginii este oarecum mai scăzut decât în ocularele ortoscopice dar câmpul vizual este mai mare. Ocularele cu distanțe focale de 20-25mm se pot folosi cu majoritatea camerelor digitale cu ajutorul unui adaptor foto.

Ocularele GSO sunt bine corectate, similar cu cele Skywatcher dar sunt disponibile la distanțe focale diferite și au un contrast mai bun. În această categorie de preț, ele sunt cele mai bune oculare. Nivelul mediu de transmisie a luminii este de 96,4%, însă maximul în lungimea de undă portocalie este de peste 98%.

Tip ocular
Plössl
Diametru conexiune
1,25”
Câmp vizual
42 grade
Acoperire antireflex
completă, multiplă
Număr lentile
4
Distanță focală ocular
40 mm
Transmisie
96,4%
No reviews

Clientii care au cumparat acest produs au mai cumparat si:

Produse vizualizate

Comentarii (0)
Product added to wishlist
Product added to compare.