Optica binoclului IBIS ED100 este compusa dintr-un dublet ED H-FK61 cu performante Apo; de asemenea, utilizarea prismelor de calitate superioara ii mareste performantele fata de modelele anterioare permitand observatii chiar si la puteri de măriri de peste 100x practic fara cromatism si cu contrast ridicat!
Carcasa din aliaj de magneziu este robustă, dar ușoară și menține greutatea binoclului la doar 6,6 kg!
Binoclu de excepție pentru toate tipurile de observații....de la observarea păsărilor la putere de mărire mare, la animalele îndepărtate, la observarea inelelor și lui Saturn, craterele de pe Lună până la observații generale ale Căii Lactee în căutarea unor nebuloase extinse!
Sunt furnizate o pereche de oculare Ultra Flat Field de 18 mm cu un câmp vizual de 65° și o putere de mărire de 30X.
Înainte de expediere, colimarea acestor binoclu este verificată la o putere de mărire de 100x.
Caracteristici tehnice:
Apo ED H-FK61 dublet cu tratament FMC
Colimare la 100x
Carcasă din aliaj de magneziu
Greutate 6,6 kg
Dimensiuni aproximativ 27x50cm (fara oculare)
Pereche de oculare UFF18 65°
Parasolar retractabil
Suport pentru trepied sau furcă
Dupa succesul versiunii HD, a sosit in sfarsit modelul cu optica ED H-FK61 pentru performanta Apo!
Înregistrați-vă și veți câștiga 127 puncte/127,00 lei
(Fiecare 100,00 lei cheltuiți = 1 punct, 1 punct = 1,00 lei reducere).Coșul dumneavoastră va totaliza 127 puncte care pot fi convertite într-un cupon de 127,00 lei.
|
|
669.70 Lei x 24 rate |
Descriere
Detalii
- Greutate
- 6,6 kg
- Oculare
- 18mm
- Acoperire antireflex
- completă, multiplă
- Tip prisme
- Prisme porro
- Material sticlă
- Sticlă ED
- Putere de marire binoclu
- 30x
- Diametru obiectiv binoclu
- 100mm
Reviews (0)
Fara recenzii
