Lupa nu vă ocupă mâinile și oferă un câmp vizual mare, făcând astfel dispozitivul potrivit pentru cusut, tricotat, și crearea de jucării moi și alte obiecte de artizanat. Ușurează citirea cu litere mici, privirea albumelor foto etc. Această lupă este o alegere bună pentru cei care nu doresc să renunțe la hobby-ul lor preferat din cauza vederii imperfecte.
Lupa are o lentilă bifocă. Puterea de mărire a lentilei mari (100mm) este de 2,5x, iar a lentilei mai mici (25mm) – 5x. Materialul optic este sticlă optică polimerică de înaltă claritate. Este transparent, durabil și în nici un fel mai puțin eficient decât sticla standard. Și calitatea rezistenței sale la deteriorare este mai evidentă.
Lupa poate fi așezată pe o masă, pe un suport, sau atârnată de gât cu un șnur. Există iluminare LED încorporată pentru condiții de lumină scăzută. LED-urile sunt alimentate de la baterie.
Caracteristici:
Lupă de vizualizare bifocală
Lentile din sticlă optică polimerică
Iluminare LED încorporată
Pe baterii
Un suport și o curea de gât
Setul include:
Lupa cu suport și curea de gât
Manual de utilizare si card de garantie
Lupa pentru gât de mărime medie Discovery Crafts DNK 20 poate fi de mare ajutor pentru treburile casnice sau hobby-uri.
Înregistrați-vă și veți câștiga 1 punct/1,00 lei
(Fiecare 100,00 lei cheltuiți = 1 punct, 1 punct = 1,00 lei reducere).Coșul dumneavoastră va totaliza 1 puncte care pot fi convertite într-un cupon de 1,00 lei.
Descriere
Detalii
- Diametru obiectiv
- 100 mm
- Tip
- Lupa de cusut
- Putere de mărire
- 2,5x/5x
- Iluminare
- da (LED)
Reviews (0)
Fara recenzii
